Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy przygotowuje się do przebudowy drogi wojewódzkiej nr 269. Chodzi o trzykilometrowy odcinek między miejscowościami Wilkowiczki i Czerniewice, dla którego poszukiwany jest projektant. To już kolejna inwestycja na tej trasie.
Projektant będzie miał za zadanie m.in. przygotować projekt drogi dla pieszych i rowerów wzdłuż całego przebudowanego odcinka, przebudowę podziemnej infrastruktury kolidującej z przebudową, skuteczne odwodnienie, oświetlenie wraz z doświetlonymi przejściami dla pieszych oraz przebudowę przejazdu kolejowego.
Po podpisaniu umowy prace związane z dokumentacją i uzyskaniem wszystkich decyzji administracyjnych mają zająć około 24 miesiące. Będzie to kolejna inwestycja na drodze wojewódzkiej nr 269. Wcześniej podpisano umowy na projekt przebudowy drogi w Choceniu oraz na
prace budowlane dla przebudowy sąsiedniego odcinka Choceń – Wilkowiczki i odcinka
Strzygi – Huta Chodecka.Droga wojewódzka nr 269 to ważna, licząca blisko 60 kilometrów, trasa stanowiąca jedno z połączeń pomiędzy województwami kujawsko-pomorskim oraz wielkopolskim. Zaczyna się w Szczerkowie w powiecie końskim przy DW263 i prowadzi do miasta Kowal w powiecie włocławskim przy DW265, ale – co istotniejsze – również przy autostradzie A1 i drodze krajowej nr 91, po drodze przebiegając jeszcze przez powiat kolski.